10 porad dla początkujących grafików

0
694
Digital graphic designers

10 porad dla początkujących grafików

W tym artykule chcę podzielić się dziesięcioma wskazówkami, które pomogły mi się rozwijać i stać się lepszym projektantem. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą również Tobie, gdy próbujesz znaleźć solidniejszy grunt pod nogami.

Ten artykuł jest skierowany do wszystkich początkujących projektantów — chcących nauczyć się UI (interfejsu użytkownika), UX (doświadczenia użytkownika) i projektowania produktu. Ale zanim zacznę dzielić się tutaj swoją radą, prawdopodobnie dobrze byłoby najpierw wyjaśnić, kim jestem i skąd pochodzę. Moje wskazówki muszą opierać się przynajmniej na jakimś sukcesie, prawda?

Jako projektant pracuję od ponad dziesięciu lat, co jest zarówno ekscytujące, jak i przerażające. Byłem w prawie każdej branży, obejmującej e-commerce, działalność charytatywną, hotelarską, podróżniczą i startupową, głównie jako solowy projektant. W rzeczywistości większość mojej kariery spędziłem na strzelaniu z biodra, w ciemności, gdy próbowałem prowadzić operacje projektowe do przodu w środowisku w większości nieprojektowym — zabawne! Ta ekspozycja zmusiła mnie do rozszerzenia mojego zestawu umiejętności poza bycie projektantem zainteresowanym perfekcyjnym wyrównaniem pikseli, do kogoś zainteresowanego szerszym pytaniem: „Czy to będzie sprzedawać więcej produktów?” Dzisiaj wyjaśnię, dlaczego uważam, że również powinieneś spróbować to zrobić.

Teraz pracuję jako rzecznik projektantów w firmie Figma. Zgadza się; Zaparkowałem codzienną pracę projektową, aby stać się kimś bardzo aktywnym w społeczności projektantów, skupiając się na doradztwie dotyczącym najlepszych praktyk projektowych i skalowalnych systemach.

 1. Wszyscy To Udajemy

Nikt tak naprawdę nie wie, co robi. Wiem, że „ udawaj, aż ci się uda” nie jest nowym pomysłem, dlatego nie będę ci tego doradzał. Cóż, tak jakby.

„Udawaj, aż staniesz się tym. Rób to wystarczająco długo, aż faktycznie staniesz się tym i zinternalizujesz.

— Amy Cuddy , profesor w Harvard Business School

 W branży projektowej i technologicznej pierwszą rzeczą, o której wszyscy musimy zdać sobie sprawę, jest to, że ogromna większość ludzi naprawdę nie wie, jak przetrwać dzień. Najlepszym sposobem na zostanie milionerem w branży technologicznej jest otrzymanie grosza za każdą pracę w zespole, który nie ma pojęcia, co robi, ale i tak posuwa się do przodu.

Jednak to nie ich wina — to system! Nasza branża ma niską barierę wejścia i jest w nią wpompowanych dużo pieniędzy z kapitału podwyższonego ryzyka, co oznacza, że ​​faktycznie jesteśmy w gorączce złota. Ponieważ wejście do branży jest tak łatwe i brak odpowiedniego benchmarkingu (uwaga: jest to nieco sprzeczne z punktem 2, ale o tym później) wokół tego, co czyni dobrego projektanta, inżyniera oprogramowania lub menedżera produktu, jesteśmy zmuszeni stawić czoła faktów, że to przepis na produkty kiepskiej jakości.

W porządku, wystarczy zagłady i przygnębienia. Jak możesz poruszać się po tych wodach? Pierwszym krokiem jest przyjęcie . Będziesz wytrwale pracował z ludźmi, którzy nie spełniają twoich wysokich standardów, i będziesz miał okazję przeskoczyć tę niekompetencję, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty. Dopiero na tym etapie możesz szybko rozpocząć karierę zawodową i nie zostać „pozostawionym w tyle” budując produkty, których tak naprawdę nie chcesz umieszczać w swoim portfolio.

Pamiętasz, jak wspomniałem wcześniej, że ważne jest, aby stać się „zaokrąglonym” pracownikiem? Ding-dong, teraz jest twój czas. Budowanie silnych umiejętności interpersonalnych, stawanie się kimś, kto chce podjąć decyzję i podążać za nią, oraz zrozumienie, że jeśli tego nie zrobisz, zrobi to ktoś inny, dzięki czemu zrobisz postęp.

Bardzo zimna prawda jest taka, że ​​nawet projektanci z dziesięcioletnim doświadczeniem zadają pozornie głupie pytania, takie jak „Jaka jest szerokość piksela iPhone’a 12?” (Wskazówka, to ja w tym tygodniu.) Jasne, to pozornie głupie pytanie, ale najważniejsze jest to, że faktycznie prosisz o pomoc (a to dlatego, że nie wiesz i po prostu nie możesz wszystkiego wiedzieć).

Mój poprzedni menedżer oskarżył mnie o „kręcenie kółkami” na początku każdego projektu, co zajęło mi trochę czasu, zanim zrozumiałem, ale hej, miał całkowitą rację. W jaki sposób próbowałem samodzielnie wszystko wypracować, aby pomóc zespołowi, a ostatecznie biznesowi? Zgadłeś, nie było. Przyznanie się do tego było ogromnym krokiem w kierunku stania się lepszym projektantem, kolegą i profesjonalistą.

 1. Znalezienie Pracy Jest Naprawdę… Naprawdę Trudne

Zatrudnianie jest zepsute. Pozwólcie, że podzielę się radą dotyczącą poruszania się po oceanach zatrudnienia.

Kiedyś utknąłem w pracy na pełen etat.

Zablokowany? Tak, utknął.

Nie robiłem postępów, nasze projekty były odrzucane lub usuwane z priorytetów przez kierownictwo, a spędziłem miesiące projektując witrynę mobilną i oddzielne środowisko komputerowe dla dwóch produktów, tylko po to, aby zostały szybko odsunięte na bok. Właściwie starałam się o pracę od 12 miesięcy .

Dobrze to przeczytałeś. Przez cały rok próbowałem znaleźć nową pracę bez jednej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.

Miałem szczęście, że miałem pracę, w przeciwnym razie sprawy mogłyby stać się bardzo trudne, bardzo szybko. Faktem jest, że moje portfolio nie było wystarczająco błyszczące, nie miałem realnej obecności w branży i żadnych kontaktów, na których mógłbym polegać przy ciepłych prezentacjach dla innych firm.

Tak się dzieje, gdy zbytnio skupiamy się na tym, co dzieje się w naszych pudełkach, zamiast wyjrzeć na chwilę na zewnątrz i starać się zrozumieć powody, dla których osobiście nie robimy postępów . W tej pracy byłem osobą, do której można było zgłaszać wszystkie zapytania związane z projektowaniem, prowadziłem nowe inicjatywy zarabiania pieniędzy (wprowadziłem system biuletynów, który przynosił dodatkowe 10 tys. GBP miesięcznie i pomógł skalować naszą listę subskrybentów od 60 000 do 500 000 w około 9 miesięcy), ale wydawało się to nieistotne w moim CV — i niszcząc duszę, jak możesz sobie wyobrazić.

Więc co zrobiłem? Wyjechałem z kraju. Właściwie kontynent. Właściwie przeniosłem się jak najdalej – z Londynu do słonecznego Sydney.

Mmm, to był dość drastyczny ruch, ale wiesz co? To było wymagane. Musiałem wymyślić siebie na nowo poza kajdanami mojej dotychczasowej pozycji. Pracowałam w miejscu, które nie pomagało mi w podnoszeniu umiejętności w sposób wymagany na londyńskim rynku pracy. Swoją drogą, znalazłem nową pracę, zanim jeszcze przyjechałem do Sydney. (To zdumiewające, co trochę ukierunkowania może zrobić dla twojej motywacji.) W rzeczywistości znalazłem jeszcze lepszą pracę w ciągu pierwszych trzech tygodni tej nowej pracy, w której pracowałem — zostałem projektantem produktu w startupie z branży hotelarskiej.

Widzisz, problem z moją sytuacją, która utknęła w Londynie, polegał na tym, że nie patrzyłem poza komputer, aby docenić umiejętności, które zdobyłem przez lata i jak to może ukształtować nową perspektywę kariery.

A teraz pozwól, że przestanę na chwilę o mnie mówić i zapytam, co możesz wynieść z tego doświadczenia? Po pierwsze, jesteś zatrudniony. Musisz tylko ukształtować swoją narrację. Interesuje Cię zwinny proces projektowania? OK, pokaż nam jak i dlaczego. Czy jesteś też całkiem dobry w ilustrowaniu? Pokazać je. Czy przeszedłeś krótki kurs podstaw programowania front-end? Niech to będzie znane.

Ryzykując, że zabrzmi trochę jak zdarta płyta, wraca do bycia tak okrągłym, jak tylko możesz, jako kandydat. Wszyscy możemy zaprojektować ekran logowania w Figma (lub w Illustratorze, Affinity Designer lub dowolnej wybranej przez Ciebie aplikacji do projektowania), ale możemy wszyscy o tym porozmawiać, napisać kopię, zastosować ilustrację lub zaplanować całą podróż użytkownika ? Nie.

Zdecyduj się na to, gdzie leżą twoje zainteresowania na tej skali i upewnij się, że krzyczysz o tym w swoich podaniach o pracę, ponieważ to właśnie ta różnica sprawi, że będziesz się wyróżniać .

Ta część dotycząca głoszenia w tym punkcie dobiegła końca, wróćmy do bardziej praktycznych wskazówek.

Do tej pory w swojej karierze (siedem etatów) znalazłem stanowiska poprzez:

Niejasna strona z praktykami, której nie mogłabym zapamiętać ani znaleźć, nawet gdybym spróbowała;

 • Polecenie znajomego (praca była słabo reklamowana);
 • wyszukiwanie pracy na LinkedIn;
 • grupa freelancerów na Facebooku;
 • Kanał Slacka dla australijskich projektantów;
 • Wyszukiwanie na Twitterze i bezpośrednie śledzenie wiadomości.

Czy widzisz tu coś ciekawego? Cóż, powinieneś zauważyć, że na liście jest tylko jedna praca, którą znalazłem za pośrednictwem tradycyjnej platformy — i zgadnij co, to była praca, w której utknąłem.

Moja kariera była serią szczęśliwych trafień (chociaż wierzę, że sam się udaje, ale to temat na inny artykuł), w których szukałem miejsc , które nie są tradycyjne , odkrywając stanowiska, które są albo źle aplikowany lub źle reklamowany; lub jedno i drugie, szczerze mówiąc. Dlaczego to jest ważne? Im bardziej niejasna aplikacja, tym mniej kandydatów się zgłosi i tym łatwiej będzie Ci zabłysnąć.

Uwaga: nie dotyczy to osób, które kwalifikują się zgodnie z punktem 8, ponieważ Twoje przerwy są już szczęśliwe.

Jeśli walczysz o wywiady, prawdopodobnie musisz podążać podobną ścieżką co ja i stać się trochę bardziej detektywem, znajdując firmy, które mają trudności z wydawaniem dużych sum pieniędzy na stanowiska reklamowe. Dołącz do grup projektantów Slack; grzebać po Twitterze (szczerze szukałem jednego z moich stanowisk „projektant produktu Londyn” i bezpośrednio skontaktowałem się z dyrektorem generalnym, który następnie zaprosił mnie na rozmowę kwalifikacyjną w następnym tygodniu w oparciu o moją (teraz starą) pracę w Behance) lub przeszukałem hashtagi LinkedIn zamiast ślepo aplikując do każdej firmy, której logo rozpoznasz.

Rozpoczęcie kariery jest trudne, a firmy potrzebują dodatkowego poziomu komfortu, gdy zatrudniają juniorów, więc ułatwmy im życie, opisując nasze umiejętności i stosując je w miejscach, o których inni nie myślą.

 1. Wszyscy Jesteśmy Godni!

Zawsze pamiętaj o przekazywaniu swojej wartości. Kontynuując poprzedni punkt, udowadniając, że wiesz, że twoje rzeczy są naprawdę trudne. Zaufaj mi, jestem facetem, który nie miał żadnych wywiadów w ciągu dwunastu miesięcy, pamiętasz?

Jak więc możemy skutecznie łączyć nasze umiejętności? Kilka moich ostatnich prac usprawniło procesy aplikacyjne, ponieważ trafiłem na formułę, która ułatwia życie Twoje i rekrutera, a ta formuła jest zwięzła . Oczywiście łączy się to z moją wcześniejszą radą dotyczącą znajdowania pracy, której nikt inny nie ma.

To może być moment, w którym wklejam listę artykułów „oto jak napisać skuteczne CV”, ale po pierwsze nie jestem aż tak leniwy, a po drugie nie wierzę w większość tego, co mówią, ponieważ rada się podzieliła w tych artykułach ignoruje większość tego, co właśnie przeczytałeś o szczęściu.

Mówiąc to, istnieje sposób , w jaki możemy się zebrać, aby upewnić się, że kiedy rekruter spędzi swoje zwyczajowe 30 sekund na przeskanowaniu naszej aplikacji, zostaniemy zapamiętani.

I jest to niewiarygodnie proste: używaj wypunktowań. Drugim sposobem na zostanie milionerem w dziedzinie technologii jest otrzymywanie grosza za każde przeczytanie czegoś, w którym zamiast dziesięciu użytych jest sto słów. Bądź zwięzły! Czas jest cenny, a kiedy ktoś skanuje (tak, skanuje, a nie czyta) dwieście aplikacji do pracy projektowej, twoja po prostu nie zyska, jeśli nie możesz szybko wyjaśnić swojej wartości. A skoro już o tym mowa, oto Twój zestaw startowy do CV :

Zwróć uwagę, że Twój zespół lub firma wygrywa, a nie projekty polegające na wypychaniu pikseli.

Czy firma niedawno przeszła przez finansowanie? Czy byłeś zaangażowany?

Czy coś ważnego właśnie wydarzyło się przy projekcie, nad którym pracowałeś? Może wzrost subskrypcji lub zapisów? Rozmawiać o tym.

Prowadziłeś coś?

Co konkretnie prowadziłeś i czy możesz spróbować opisać wpływ?

Jaki miałeś wpływ na różne funkcje?

Może pracowałeś we współpracy z kierownikiem działu inżynieryjnego nad X, aby zwiększyć wydajność Y — chciałbym dowiedzieć się więcej o tym podczas wywiadu.

Oraz starter portfolio :

Kto pracował nad projektem;

Co zbudowałeś;

Dlaczego to zbudowałeś;

Kiedy został zbudowany;

Gdzie był sprzedawany/prezentowany;

Jak miałeś wpływ.

Pomyśl o działaniach, zamiast opisywać to, co zrobiłeś. Na przykład punkt „zwiększona konwersja w naszym formularzu rejestracyjnym o 10%” w aplikacji jest czymś, co od razu mnie zaimponuje, a kierownik ds. rekrutacji kiwa głową z aprobatą (zamiast stwierdzeń typu „pracował nad strona internetowa”, która nie mówi nikomu nic o tym, co faktycznie zrobiłeś) — i może pomóc Ci w przeprowadzeniu tego wywiadu z pewnością siebie.

Wspomniałem o tym wcześniej, ale warto walić do domu. Jeśli masz umiejętności inne, ale uzupełniające się w stosunku do konkretnego stanowiska, o które się ubiegasz (np. jesteś projektantem, który lubi pisać), dodaj je jako przypis do swojego CV. Lubię też umieszczać w CV sekcję bieżące projekty poboczne, aby pokazać, że interesują mnie inne rzeczy.

Uwaga: Praca nad projektami pobocznymi nie jest wymagana. Możliwość pracy poza pracą to przywilej, który w pełni doceniam, a branża nie powinna mieć tego przeciwko tym, którzy chcą po prostu pracować w zakontraktowanych godzinach i żyć w wolnym czasie.

 1. Nadaj Priorytet Sieciom Nad Przesuwaniem Pikseli

Społeczność jest wszystkim w branży. Zajęło mi siedem lat, zanim zdałem sobie sprawę, że im więcej zainwestowałem w branżę, tym więcej bym odzyskał. Jasne, miałem konto na Twitterze z kilkoma setkami obserwujących, z którymi od czasu do czasu rozmawiałem, ale to było drugie po tym, jak próbowałem nauczyć się Photoshopa (tak, projektowałem strony internetowe w tej aplikacji) lub Sketch (również w tej aplikacji) od podszewki.

Faktem jest, że nikt nie mówi nam, że powinniśmy ciężej pracować nad tworzeniem dobrych połączeń , zamiast dopracowywać nasze projekty lub kod. Dlaczego mieliby? To najlepiej strzeżony sekret branży. Heck, nie dostałbym pracy Figma jako ambasador społeczności bez inwestycji w samą społeczność!

Co to właściwie oznacza? Wracając do mojego wielkiego ruchu w Sydney, postanowiłem (wiesz, bo nikogo nie znałem) zaangażować się w lokalne wydarzenia projektowe. Od razu zakochałem się w tym dostępie do innych ludzi, którzy próbują rozwiązywać podobne problemy w bezpiecznej przestrzeni.

Często brałem udział w małej comiesięcznej imprezie krytyki designu (inaczej znanej po prostu jako „krytyk” wśród projektantów z wieloletnim doświadczeniem), z których ostatecznie prowadziłem kilka z nich, a także uczestniczyłem w comiesięcznych seriach prelegentów, które zachęcały ludzi do dzielenia się wskazówki, jeśli chcieli. Będąc kimś, kto kocha mikrofon, podzieliłem się też kilkoma wskazówkami na kilku z tych wydarzeń. Potem następną rzeczą, jaką wiedziałem, było to, że poproszono mnie o współprowadzenie — i skorzystałem z okazji.

W tym samym czasie ponownie zakochałem się w pisaniu. Te dwie umiejętności, które nie są projektantami, miały kluczowe znaczenie w staniu się lepszym wszechstronnym — i znowu to zdanie. Umiejętność komunikowania się — bez względu na to, czy chodzi o trzymanie mikrofonu na imprezie, opisywanie współpracownikom podejmowanych decyzji, czy dokumentowanie swojej pracy w artykule — jest niezwykle ważną umiejętnością, gdy wspinasz się po szczeblach kariery. Najlepsi projektanci (a szczerze mówiąc managerowie) to ci, którzy komunikują się często , szczegółowo i z korzyścią dla zespołu. Zacznij więc przyzwyczajać się do dokumentowania swojej pracy już teraz, a na dłuższą metę popycha cię to do przodu o wiele szybciej.

Wskazówka: poruszaj się po wydarzeniach branżowych, może pobaw się w odpowiadaniu na posty w mediach społecznościowych projektantów, których znasz (lub chcesz wiedzieć!), wpadnij do społeczności projektowych Slack lub Discord i po prostu stań się znany. Zdaję sobie sprawę, że to przerażające, ale jak wyjaśniłem wcześniej, wszyscy coś wiemy, więc chwyć się tego i wesprzyj społeczność.

Większość dużych firm priorytetowo traktuje wewnętrzne skierowania do aplikacji niewidomych, więc weź to i biegnij z tym. Zaprzyjaźnij się z ludźmi w firmach, w których chcesz pracować, lub po prostu zostań przyjaciółmi, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi i potrzebujemy prawdziwych relacji z innymi ludźmi.

 1. Ucz Się, Robiąc, A Nie Pytając

Inspiracja jest (prawie) bezwartościowa. Wszyscy tam byliśmy, przeglądając strony internetowe z inspiracją projektową, czekając na pojawienie się iskry , a następnie po prostu kopiując coś fajnego, co nam się podoba, mimo że nie pasuje do stylu produktu, nad którym pracujemy .

Nie tak powstaje dobry projekt.

Jednocześnie kuszące jest proszenie innych o eliksir do osiągnięcia doskonałych projektów. Jednak rzeczywistość jest prosta — praktyka czyni mistrza . Albo, jak powiedział kiedyś Pablo Picasso,

„Inspiracja istnieje, ale musi znaleźć cię w pracy.

W tym powiedzeniu jest dużo prawdy.

Niefortunne wystawienie się na karierę jako jedynego projektanta w zespole oznaczało, że nie otrzymałem mentoringu ani wskazówek od starszego projektanta i po prostu musiałem… to zrobić (proszę nie pozywać mnie, Nike!).

Zawsze byłam osobą, która próbowała się uczyć na tyle, by zaimponować, a także jestem pedantem na skróty. Byłem gościem na uniwersytecie, który pomagał przy Adobe Flash, ponieważ spędzałem wieczory na wpadaniu na każdy możliwy komunikat o błędzie, który mógł się pojawić podczas pracy z programem Flash, a potem nauczyłem się wszystkich rozwiązań.

Więc zamiast skupiać się na pytaniu kogoś innego, jak coś zrobić, skupmy się na samodzielnym znajdowaniu odpowiedzi . Wyszukiwarka Google to naprawdę twój najlepszy przyjaciel; a jeśli to nie pomoże, to są też te kanały społeczności projektantów, o których wspomniałem wcześniej i które przydadzą się przy bardzo szybkim znalezieniu rozwiązania.

Takie podejście naprawdę się opłaca, gdy zdobywasz coraz większą wiedzę w tej dziedzinie. Bycie samoukiem nie stanowi problemu, zwłaszcza w świecie, w którym wystarczy jedno kliknięcie, aby dowiedzieć się prawie wszystkiego, co musisz wiedzieć o branży, ponieważ wystarczy poszukać , a następnie spróbować zastosować fragmenty wiedzy które właśnie znalazłeś.

Jeśli chodzi o proces projektowania, jedynym sposobem, w jaki możemy zbudować przyjazne dla użytkownika i skalowalne interfejsy, jest ponowne działanie, a nie tylko czytanie niezliczonych artykułów o tym, co możemy chcieć zrobić. Otwórz swoją ulubioną aplikację do projektowania i zacznij grać. Przesuwaj elementy, powiększaj i pomniejszaj oraz eksperymentuj.

Ważne: Nic nie zastąpi solidnego fundamentu w Twojej pracy. Tworząc (lub polegając na, jeśli zostało to zdefiniowane gdzie indziej) mocne i dostępne palety kolorów, dobrą hierarchię typografii i podstawowy rytm odstępów, Twoje projekty zaczną wydawać się dobrze szybciej niż zaprojektowanie mema i wyślij to na Twittera.

 1. Współpraca Nie Jest Łatwa

Pomimo tego, że pojawia się coraz więcej artykułów i filmów definiujących idealny proces projektowania, wydajne przekazywanie informacji między projektami a programistami i najlepsze zwinne przepływy pracy zespołu produktowego, praca z innymi ludźmi jest dość trudna. Struktura naszej pracy polega na tym, że jedna osoba przez cały czas jest lepsza od drugiej, a jak możesz sobie wyobrazić, oznacza to, że pole gry rzadko jest równe, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji. Jasne, ludzie są w większości otwarci i otwarci na pomysły, ale kiedy pojawia się potencjalny dochód, możesz sobie wyobrazić, co dzieje się z radykalnymi nowymi pomysłami na produkty. Dlatego musimy wykorzystać szanse, które są nam dane, i biec z nimi tak szybko, jak to możliwe.

Poza tym większość firm nie jest tak skonstruowana, aby zachęcać projektantów do długoterminowego rozwoju kariery. Czemu? Naprawdę trudno jest udokumentować, porównać i dostosować kreatywność, a rzeczywistość jest taka, że ​​nie ma standardu branżowego dla:

Kim jest projektant;

Jakie powinny być nasze tytuły zawodowe;

Jakie umiejętności musisz mieć.

Web designer, mobile designer, product designer, service designer, UI (interface) designer, UX (user experience)… lista jest długa. Ponieważ wszystkie te bardzo podobne tytuły pracy przecinają się w obowiązkach, możemy być różnie oceniani na różnych stanowiskach w różnych firmach w różnych miastach! W rezultacie nie tylko my, jako projektanci, źle rozumiemy nasz potencjał wzrostu, ale także nasi pracodawcy tak naprawdę nie wiedzą, jak nas rozwijać. I, co ważniejsze, nie wiemy, gdzie inni projektanci z naszego zespołu siedzą na skali rozwoju kariery. To sprawia, że ​​współpraca jest jeszcze trudniejsza, ponieważ jeśli nie jesteśmy pewni, kto jest najsilniejszy w jednym obszarze procesu projektowania, czasami łatwo jest po prostu wykonać zadanie, zamiast czekać na „proces”, aby zdecydować, jak i kiedy coś zostanie zrobione.

Ponadto w wielu firmach design jest wciąż niedocenianą i niezrozumianą pozycją. Nie potrzebujesz, abym omawiał debatę „ miejsce przy stole ”, o której mówiono , i to bardzo długo , ale prawdą jest, że stanowiska takie jak sprzedaż, inżynieria lub wsparcie są o wiele bardziej namacalne sposób ich mierzenia — $$$ sprzedawana na kwartał, wiersze kodu przesyłane do repozytorium (ten nieetyczny środek sam w sobie jest wart kolejnego artykułu) — co sprawia, że ​​często bardzo trudno jest przewidzieć, jak długo może potrwać projekt projektowy i trudne do strawienia dla kadry kierowniczej, która może widzieć tylko pracowników siedzących w bilansie.

Sytuacja uległa poprawie w ciągu ostatnich kilku lat dzięki doskonałemu przywództwu projektowemu wywodzącemu się z niektórych największych światowych firm (najpierw przychodzą na myśl AirBnB i Spotify), ale niestety większość z nas nie pracuje w tych firmach, co oznacza najlepszą rzecz możemy być na bieżąco z branżą, starając się być na bieżąco z tym, co robią inne firmy i projektanci oraz porównując się z naszymi konkurentami, aby zrozumieć, gdzie jesteśmy na skali.

Najważniejsze jest to, że nie będziesz w stanie zadowolić wszystkich, ale najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pchanie biznesu do przodu, odkładanie ego na bok i staranie się przez cały czas dawać z siebie wszystko dla zespołu. Ostatecznie twoja kariera przyniesie znacznie więcej korzyści z bycia graczem zespołowym niż próbowania robienia wszystkiego samemu — to jest coś, co w przeszłości mnie wypalało. Rozpoczynając swoją przygodę z projektowaniem, przekonasz się, że często wygrywa „najgłośniejszy pomysł”, tj. osoba z największym doświadczeniem lub dosłownie najgłośniejszy głos „wygra”, ale w miarę rozwoju pewności siebie i wewnętrznej reputacji będzie miał też szansę zabłysnąć.

Jeśli chcesz zaplanować bardziej sprawiedliwe i demokratyczne podejście do postępów w swoim zespole, stworzyłem bardzo prosty szablon , którego możesz użyć. Powinno to pomóc w stworzeniu krajobrazu dla umiejętności w zespole, co z kolei może pomóc zarówno w rozwoju, jak i w zatrudnianiu bardziej zróżnicowanego zestawu umiejętności w zespole.

 1. Twoja Trawa Jest Wystarczająco Zielona

Doceniaj to, co masz. W branży projektowej brakuje scentralizowanej definicji tego, co sprawia, że ​​projektant jest młodszy, średni i starszy, a także istnieją ogromne rozbieżności w porównywaniu wynagrodzeń w różnych dyscyplinach, platformach i typach biznesowych, jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

Żadna regulacja w tych warunkach nie może być korzystna dla osób z silnymi powiązaniami i chęcią zmiany pracy co sześć miesięcy, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy, ale jak możesz sobie wyobrazić, z każdym zwycięzcą jest przegrany. Ktoś, kto siedzi za 200 tys. dolarów rocznie w dużej korporacji, ponieważ pracuje efektywnie, prawdopodobnie wykonuje tę samą pracę, co ktoś, kto zarabia 50 tys. .

Im bardziej stajemy się „znani” lub w CV zaznaczamy znaczące firmy, tym więcej będziemy w nas rzucać, mimo że pozornie nie ma namacalnej różnicy w zestawach umiejętności; jedyna okazja, która składa się. Lucky break prowadzi do szczęśliwego breaku.

Przywilej jest bardzo realny w branży technologicznej, a powiązania i polecenia odgrywają większą rolę, niż można by sądzić, w tym, jak ludzie poruszają się po wyższych szczeblach firm. Rzadko jest to publikowane, ale większe firmy zachęcają Cię do polecania osób, które już znasz, na otwarte stanowiska, co oznacza, że ​​małe kręgi w sieci pozostają przez większość czasu małe. Możesz zobaczyć, dlaczego jest to skuteczne, ponieważ silna walidacja ze strony partnera z branży może bardzo pomóc w procesie rekrutacji, ale rzeczywistość dla osób spoza tych kręgów jest taka, że ​​często nie będziesz miał drugiego spojrzenia, gdy próbujesz „włamać się” do tych kręgów większe firmy.

Chcę nas wszystkich zmusić do tego dosadnego spojrzenia na branżę, aby ujawnić bardzo ważny fakt — rzeczywistość jest jednak taka, że ​​niezależnie od tego, ile zarabiasz, ile doskonałych pikseli naciskasz lub ile masz okazji do mówców są oferowane, nadal jesteś w lepszym miejscu niż ogromna większość zatrudnionych dzisiaj ludzi.

Niesamowicie kuszące jest porównywanie się do wysoko latającego „designfluencera”, pokroju celebryty pracującego w dużej firmie technologicznej, ale w rzeczywistości mieli szczęście i wykorzystali każdą szansę, która była na ich talerzu. W tym momencie polecam lekturę książki „ Outliers ” Malcolma Gladwella , który znacznie lepiej niż ja wyjaśnia, jak niektórzy ludzie odnoszą większe sukcesy niż inni.

Mając to na uwadze, musimy zaakceptować fakt, że pracujemy w branży, która zapewnia nam niesamowicie zrównoważone i łatwe do opanowania życie w porównaniu z innymi zawodami i wszystko, co mamy, bierzemy ze szczyptą różowej soli himalajskiej. Nie wszyscy mamy w życiu takie same karty, więc staraj się zmaksymalizować swoją sytuację. Doceń to, co masz i nie przestawaj iść naprzód!

 1. Praca Nie Jest Twoją Rodziną

Ale możesz nawiązać świetne relacje w pracy (i dzięki niej). Projektanci z natury są niesamowicie pasjonatami swojej pracy, do tego stopnia, że ​​wielu z nas odpowiedziałoby na pytanie „Jaki jest twój pomysł na zabawę?” z „Otwieram [tu wstaw ulubioną aplikację do projektowania] i zaczynam projektować jeden z moich pomysłów!” To jest świetne! Wiele osób skorzystałoby z okazji, by zainteresować się swoją pracą poza pracą od 9 do 6, ale może to również działać przeciwko nam, jeśli chodzi o… życie.

Czy kiedykolwiek siedziałeś przy biurku i myślałeś: „Spędzam więcej czasu z tymi ludźmi niż z własną rodziną?” Nie jest to wyjątkowe w naszej branży, ale uważam, że możemy to uchwycić, biorąc pod uwagę niemal czysto cyfrowy i (teraz jeszcze częściej) zdalny charakter naszych miejsc pracy.

Ponieważ świat generalnie zmierza w kierunku bardziej przyjaznego podejścia do pracy z domu, a nawet z dowolnego miejsca , mamy niesamowitą szansę, aby być bliżej naszej rodziny i przyjaciół niż kiedykolwiek wcześniej. Być może jest to temat na inny artykuł, ale mówiąc krótko, jako branża mamy szansę to zmienić .

Wracając do mojego punktu. Spędzamy tak dużo czasu z naszymi kolegami, zdalnie lub w inny sposób, i jesteśmy związani wartościami firmy dotyczącymi integracji i budowania zbiorowej siły roboczej z misją osiągnięcia jednego celu, że czasami zapominamy, jak działa zatrudnienie. Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​wszyscy jesteśmy do zastąpienia. Branża projektowa i technologiczna przeżywa obecnie załamanie, w którym firmy desperacko szukają pracy, a projektanci desperacko szukają pracy, a ludzie walczą o znalezienie pracy. Na zewnątrz stoją ludzie, którzy czekają, by odebrać nam pracę, gdy jej już nie mamy, a nasi pracodawcy wiedzą o tym, co oznacza, że ​​jesteśmy bardziej przywiązani do klawiatury w obawie przed utratą tego, co mamy.

I prawdopodobnie nie pomaga to, że wiele terminologii związanej z pracą koncentruje się na wojnie — czy kiedykolwiek przyłapałeś się na mówieniu (lub słuchaniu) następujących rzeczy?

„Zabijasz to!”
Naprawdę niczego nie zabijamy.

„Terminy”
Nikogo życie nie jest zagrożone podczas przesuwania pikseli po ekranie.

„Drużyna” lub „Plemię
Ten jest podwójny z powodu słabego przywłaszczenia kulturowego.

Budowanie armii to niezawodny sposób na zapewnienie, że wszyscy priorytetowo traktujemy to, co dzieje się na naszych ekranach , przed tym, co dzieje się na zewnątrz , i to jest nasz brak czasu dla rodziny. W porządku, płacą nam za zainteresowanie! To, za co nie otrzymujemy zapłaty, to praca później niż w umówionych godzinach, pomijanie przyjęć urodzinowych lub pozwalanie, aby nasze relacje słabły z powodu braku priorytetów.

Nadaj priorytet swoim relacjom, ponieważ tworzenie prawdziwych połączeń jest wystarczająco trudne, ponieważ nie trzeba ich chować za laptopem.

 1. Zostań Niezastąpiony

Dowiedz się nieszablonowo. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, biorąc pod uwagę, że właśnie napisałem wiele słów o spędzaniu mniej czasu na wpatrywaniu się w ekran, ale polegamy na tym, że pracujemy mądrzej, a nie ciężej, aby zapewnić, że jesteśmy traktowani z najwyższym szacunkiem w naszej pracy.

Jako twórcy mamy tendencję do zbytniego przejmowania się naszą pracą, a piksele, wokół których się poruszamy, są idealne. Niestety, konsumenci naszych produktów ostatecznie starają się wykonać swoją pracę, a nie być pod wrażeniem spójnej hierarchii typografii. Znalezienie równowagi między „wystarczająco wypolerowanym” a „za dużo” to miejsce, w którym powstaje silny projektant.

Więc co robisz z resztą swojego czasu, jeśli nie doskonalisz swojej pracy? Oczywiście wszystko inne! Dla mnie oznaczało to spędzanie dużej ilości czasu z wewnętrznymi marketerami, sprzedawcami, menedżerami produktu i programistami, aby upewnić się, że uczę się jak najwięcej o tym, jak inni ludzie wykonują swoją pracę. Ostatecznie firma składa się z zespołu, a nie zbioru osób; szkoda, że ​​edukacja wciąż jest oceniana w dużej mierze jako sport indywidualny, a nie zespołowy, jak w karierze. Jeśli masz szczęście pracować w małej firmie, w której wszyscy znają się na imię, masz niezrównaną możliwość spędzenia czasu z założycielem/ów, co było dla mnie bezcenne w mojej karierze, aby móc zrozumieć, jak myśl racjonalnie, z boku i umieszczaj cele biznesowe na czele każdej decyzji.

O to właśnie chodzi — firmy muszą sprzedawać produkty i działać wydajnie, a projektanci, którzy w naturalny sposób rozwiązują problemy, są doskonale przygotowani do pomocy. Jeśli możemy zostać sojusznikami (wiem, że to termin wojenny, możesz mnie poprawić — patrz punkt 8. wcześniej!) z naszymi wyższymi menedżerami, to „siedzenie przy stole” jest nasze, zanim jeszcze o to poprosiliśmy .

Chodzi o budowanie zaufanego partnerstwa w całej firmie, w którym stajesz się osobą , do której ludzie się zwracają, do:

wykonać pracę lub

udzielić poprawnej odpowiedzi.

Sukces i rozwój polegają na łączeniu doskonałości w swoim rzemiośle z jednoczesnym pozowaniem na kogoś, komu można zaufać. Czy sprzedawca potrzebuje pomocy z prezentacją? Pożycz kilka godzin i zaprojektuj go odpowiednio, ucząc ich, jak robić to sami w przyszłości. Czy zespół inżynierów nieustannie emanuje frustracją, że projektanci dostarczają nierealne makiety? Spotkaj się z zespołem w środku, uczestnicząc w ich spotkaniach dotyczących planowania i retrospektywnych, aby wysłuchać opinii i wspólnie pracować nad dostarczaniem rozwiązań. Niezależnie od tego, czy jesteś stażystą, starszym projektantem czy głównym projektantem, jest to bezcenna współpraca, która tylko pomaga w rozwoju Twojej kariery. Z biegiem czasu te powiązania zamienią się w referencje i referencje dla przyszłej ścieżki kariery.

Celem tutaj jest dążenie do bycia osobą, do której należy się wszystko. Jasne, jest to nierealne w większym biznesie, ale nadal można nim zarządzać na poziomie mikro. Im więcej osób pyta Cię o radę, tym większy staje się Twój kapitał wewnętrzny i tym większy staje się Twój potencjał na przyszłość.

 1. Projekt Nigdy Nie Jest Skończony

Poważnie, nie jest. Pogodzenie się z faktem, że będziemy musieli dostarczyć projekty, które naszym zdaniem nie są „gotowe”, jest jednym z najtrudniejszych wyzwań psychicznych, jakie musimy pokonać, gdy zaczynamy pracę. Kiedy się uczymy, czy to poprzez samokształcenie, studia czy uniwersytet, mamy czas na dostosowanie się do treści naszego serca. Rzeczywistość pracy w firmie, która musi sprzedawać produkty, jest taka, że ​​Twój termin jest w większości wczorajszy i musimy działać szybko i wysyłać pracę niezależnie od tego, czy jest „zakończona”.

Oznacza to, że czasami twoje odstępy mogą być nieodpowiednie, twoje projekty nie zostały w pełni przetestowane z użytkownikami lub skończysz z nieefektywnością na dużą skalę — najczęściej kończy się to tym, że nie używamy stylów ani komponentów z naszego błyszczącego systemu projektowania, ale tworzymy jednorazowe projekty, które są długoterminowo tworzą duże kwoty długu projektowego .

Ponieważ poruszamy się szybko i (miejmy nadzieję , że nie dosłownie) psujemy różne rzeczy, często okazuje się, że nie tylko dużo się powtarzamy, ale obsesja branży na punkcie minimalnie opłacalnych produktów oznacza, że ​​niektóre z naszych najlepszych pomysłów trafią na cyfrowy cmentarz . Dzieje się tak, ponieważ staramy się szybko wypuszczać produkty i kończymy z nastawieniem „być może uda nam się wdrożyć to później”. Ironia polega na tym, że nasze ulubione aplikacje lub produkty to te, w których ludzie mają obsesję na punkcie ozdobników i dodatkowych pomysłów na funkcje, które w normalnych okolicznościach znalazłyby się na liście zaległości w ewentualnej przyszłej wersji.

Jeśli masz szczęście pracować w środowisku, w którym możesz wnieść swój wkład w system projektowania/zestaw interfejsu użytkownika/arkusz naklejek, poznasz tę koncepcję znacznie wcześniej niż większość. System projektowania to naprawdę ewoluująca jednostka , która wymaga cierpliwości, poświęcenia i zaangażowania.

Bez względu na to, czy pracujesz w procesie rozwoju produktu Waterfall, czy Agile , będziesz stale się przemieszczać. Nawet po „wysłaniu” produktu lub funkcji zawsze będzie dostępna następna wersja. Może to być trudne do zarządzania, ponieważ nieustannie żonglujemy krótko- i długoterminowymi ambicjami oraz celami firmy. A jeśli ostatnie dwa lata czegoś nas nauczyły, to tego, że tak naprawdę nie możemy planować tak daleko, co jeszcze bardziej utrudnia organizowanie i zarządzanie naszymi projektami.

Ponieważ te związki sprawiają, że projektantom trudno jest tworzyć portfolio, ponieważ zwykle pracujemy nad małymi, okrojonymi kawałkami pracy, a nie pojedynczymi, błyszczącymi, pełnymi i kompletnymi projektami. Projektanci słyną z tego, że nigdy nie mają ukończonego portfolio ani osobistej strony internetowej, a nieuczciwe oczekiwania w branży, że będą w stanie zaprezentować w pełni rozwinięte studia przypadków, oznaczają, że często możemy być kalekami z powodu naszej niezdolności do rzeczywistego pokazania naszych projektów.

Jednak są zdecydowanie rzeczy, które możemy zrobić w naszych portfelach , aby zaprezentować nasze umiejętności, więc trzymaj brodę do góry!

Wniosek

Bycie projektantem to niesamowita okazja, aby móc produkować prawdziwe, namacalne produkty, których ludzie na całym świecie używają i kochają. W zaciszu naszych laptopów i komputerów stacjonarnych możemy zdalnie tworzyć pomysły ze współpracownikami w innym mieście lub na innym kontynencie, przekraczając bariery językowe i kulturowe oraz współpracując we wspólnym interesie, próbując ulepszyć to, co robimy na co dzień.

Należy o tym pamiętać na każdym etapie naszej kariery, ponieważ napotykamy próby, które sprawiają, że mamy ochotę się poddać lub sytuacje, w których uważamy, że zasługujemy na więcej. Pamiętając, że mamy szczęście kochać to, co robimy, zarabiać wystarczająco dużo w porównaniu z większością ludzi i być w stanie dostarczać produkty, które pomagają ludziom żyć szczęśliwiej, to nie jest taki zły koncert, hej? Więc trzymaj brodę do góry, ponieważ czeka Cię długa i kręta droga, która będzie jednocześnie zabawna, testująca i pouczająca.

Jeśli jest jedna rzecz, którą polecam Ci wziąć z tego artykułu, to wyjść tam i zacząć łączyć się z innymi ludźmi z Twojej branży — kręcić się po wydarzeniu, może nawet zapisać się na krótką prezentację lub prezentację, jeśli czujesz się odważny; nawiązywać kontakty z innymi projektantami; szukaj pomocy i porady, ale także udzielaj pomocy, kiedy tylko możesz. I zawsze jestem w pobliżu, jeśli potrzebujesz drugiej pary oczu na swoim boisku lub po prostu chcesz porozmawiać z innym projektantem — jak powiedziałem wcześniej, możesz napisać do mnie w poniższym formularzu komentarza lub wysłać mi wiadomość na Twitterze , z przyjemnością pomogę lub po prostu się z nami skontaktuję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here